Poznaj naszą historię

Historia Pomorzanki rozpoczęła się w 1946 roku, dzięki dwóm założycielom – Stanisławowi Jastrzębskiemu i Karolowi Wojtowiczowi. Została upaństwowiona już w 1949 i była zakładem PSS „Społem”, aż do momentu przyłączenia jej do Millano Group.

Pomorzanka rozwijała się błyskawicznie, rosło zatrudnienie, pojawiały się nowe linie produkcyjne i produkty, które zyskały niezwykłą renomę, nie tylko w Polsce, ale także w całych „demoludach”.
W 1972 roku zakłady Pomorzanki były jednymi z najnowocześniejszych w kraju, a w szczycie swojej działalności zatrudniały ponad 400 osób.
Pomorzanka zawsze należała do liderów województwa słupskiego, dając zatrudnienie całym pokoleniom mieszkańców okolicy. Liczyła się nie tylko jako producent doskonałych wyrobów, ale także jako miejsce, wokół którego „działo się życie”.
Wśród licznych produktów Pomorzanki królują dwie sławy: „Super Mleczko” oraz „Makarena”. „Super Mleczko” przez wielu uznawane jest za najlepsze na polskim rynku. Liczne kontrowersje wokół marki spowodowały, że pasjonaci tego specjału toczą niekończącą się dyskusję, które jest numerem jeden!
Po trudnym okresie transformacji Pomorzanka trafiła do Millano Group, w ramach której przeszła restrukturyzację i obecnie wraca na krajowe rynki, by odzyskać należną jej pozycję. Właściciel marki postawił sobie za cel jej pełną reaktywację, oprócz tradycyjnych wyrobów systematycznie pojawiają się także nowe.